Revolutsioonilisest Šveitsi päritolu FILLERINA® preparaadist räägib arst-kosmetoloog, Balti Ennetamise ja Vananemisvastase Assotsiatsiooni president, doktor Jana Janovska.

Olen arst, dermatoloog, ennetava meditsiini spetsialist, rahvusvaheline õppejõud, ennetava ja regeneratiivse meditsiini ekspert, Balti Ennetamise ja Vananemise Assotsiatsiooni president, samuti Riia Ülikooli sisehaiguste kateedri õpetaja ja teadur. Lisaks olen dermatoendokrinoloogia, epigeneetika ja nutrigeneetika juhtivteadur ning mitme rahvusvahelise patendi kaasautor. Sain kogemusi Düsseldorfi ennetava meditsiini keskuses ja mitu aastat täiendasin end profülaktilise meditsiini alal Prantsusmaal, Luksemburgis.

Milline on hüaluroonhappe roll ilu säilitamisel?

Hüaluroonhape on naha vananemisprotsessis osalev peamine molekul ning selle puudus kiirendab vananemisprotsessi ja põhjustab üha ilmekamaid kliinilisi ilminguid. Hüaluroonhappe molekul osaleb naha niiskuse hoidmises. Varem on teadlased keskendunud rakkude vananemisele erinevates nahakihtides, kuid nüüd on selge, et selle struktuuri moodustavatel ja nahka niisutavatel molekulidel on väga oluline roll.

Aastate jooksul kaotab nahk võime HA molekule ise sünteesida ja on aeg neid väljastpoolt täiendada, eriti menopausieelsel või juba menopausi ajal. Kui HA kogus nahas hakkab vähenema, on oluline välja selgitada ka muud riskitegurid. Nende hulka kuuluvad ultraviolettkiirgus, saastatud õhk, hooajalisus või ebatervislik eluviis ning arvutitöö. Sellistel juhtudel vajab nahk lisaniiskust. Oluline on alustada õigeaegselt HA täiendavat tarbimist.

Kas süstivabu hüaluroonhappe tooteid võib kombineerida süstidega?

Usun, et seda saab kombineerida. Kuid see sõltub väga palju individuaalsest olukorrast, näiteks kui nahakahjustustes, kuivas, elutus ja hallis nahas on mikroreljeefis väga selgelt väljendunud juba ebakorrapärasused, siis on parem alustada süstiravi ja jätkata koduhooldusega, kasutades aplikaatoreid.

Palun rääkige meile rohkem Fillerina toodete toimimisest?

Toote nimi võeti näonaha kortsude täitmise meetodist (ingl k filling), mis viiakse läbi peamise toimeaine – spetsiaalse erivormides HA (hüaluroonhapped) abil, mis täidavad näoilmetest ja vanusest tingitud kortse. Sarnaselt HA-täidise kosmeetikavahenditega on ka Fillerina põhiülesanne võimaldada hüaluroonhappel tungida nahakudede sügavamatesse kihtidesse ja täita vee ligitõmbamisel naha ebakorrapärasused ja pleekinud alad ning suurendada põsesarnade ja huulte mahtu.

Fillerina dermakosmeetiline täiteaine komplekt

Kui oluline on hüaluroonhapete molekulmass toote koostises?

Fillerina sisaldab kuus erinevat HA-d molekulmassiga vahemikus 1000 kuni kaks miljonit Da. Usun, et selle suurus on väga oluline – mida suurem on molekul, seda globaalsem on tema ülesanne osaleda immuunvastustes, immunosupressiivsetes funktsioonides, veresoonte moodustumises jne. Mida väiksem on molekul, seda rohkem osaleb see rakkude migratsioonis ja nende heaolus.

Kas Fillerina kasutamise ajal võib esineda soovimatuid kõrvaltoimeid?

Toote komponente uurides sain aru, et need on puhtad ja arusaadavad. Oluline on märkida, et kui inimesel tekib allergiline reaktsioon, punetus või muud talumatuse kliinilised ilmingud, on tõenäoline, et see võib olla isiklik sallimatus mõne naaberelemendi (stabilisaatorite) suhtes. Minul isiklikult seda ei olnud – minu nahk oli sile, ühtlane, särav ja meeldivalt niisutatud.

Millist tulemust võime oodata pärast 14-päevast hooldust ja kui kaua saavutatud efekt püsib?

Pärast 14-päevast pealekandmist on nahk ühtlasem, mikroreljeef on siledam, eriti silmade ja kaela piirkonnas. Nahk on säravam ja sügavalt niisutatud – nagu ma seda tavaliselt nimetan – kvaliteetne ja hoolitsetud nahk. Mõju on väga individuaalne ja sõltub elustiilist. Näiteks ebatervislik eluviis, ebapiisav uni ja päikese käes viibimine vähendavad tulemusi ja sel juhul oleks vaja kuuri korrata.

Kas tooteid saab kasutada ka raseduse ajal?

Ma ei näe vastunäidustusi HA-d sisaldavate toodete kasutamisel ka raseduse, imetamise ajal ja sünnitusjärgsel perioodil.

Aveli Jänes Fillerina

Selle toote kasutamine andis mu näonahale mõnusa boosti, elususe ja prinkuse ning mis veelgi vahvam, see 14-päevane kuur loob ka reaalseid tulemusi.”   – saatejuht Aveli Jänes

Aveli Jänes Fillerina

”Minu miimikakortsud said silutud, nahk säras, sest selle 14 päevaga oli see korralikult niisutatud. Tõemeeli – see nägi välja elastsem ja pringim. Ja nüüd kallid naised – tegu on minu viimaste aastate lemmiktootega, mida soovitan kõikidele naistele”.  – Kaidy Joala, Buduaar Meedia müügijuht ja suur ilu ja moetoodete fänn

Vaata lisaks: www.labo.ee

FB: Fillerina Eesti 

Instagram: fillerina_eesti