Igapäevases näohoolduses on mõned väga olulised nüansid, millele peaksid kindlasti erilist tähelepanu pöörama, ja mida eirates kiirendad oma naha vananemist, tekitad enneaegseid kortse ja näonaha lõtvumist. Staažikas kosmeetik Lea Huuse räägib efektiivsest ainest ja annab nõu, mida teha igapäevaselt, et naha nooruslikkust võimalikult tõhusalt taastada ja säilitada, kortsukesi siluda ning nahale täidet anda.

Üks MUST HAVE näohooldustoodete komponent, mis aitab su näonahka igapäevaselt noorusliku ja säravana hoida, on hüaluroonhape. Hüaluroonhape on võimas vananemisvastane aine ja selle unikaalsus peitub ainulaadses võimes siduda vett. Tundub uskumatuna, aga vaid 1 gramm hüaluroonhapet suudab siduda kuni 1000 grammi vett ning kui see aine on õige molekulaarmassiga siis on võimeline see pakkuma naha kõikidele kihtidele sügavat niisutust, nahaaluste kudede tõstmist ja täidet. See kõik võimaldab omakorda naha vananemisprotsesse edasi lükata.

Siin on 5 põhjust, miks peaksid hüaluroonhappe lisama oma igapäevasesse näonaha hooldusesse:

1. Madala molekulmassiga hüaluroonhappe võlujõud – nahk muutub elastsemaks, pringimaks ja kortsukesed taanduvad

Hüaluroonhape on väga tõhus naha niisutaja ja kui nahk ei pea niiskustaseme säilitamise pärast vaeva nägema, on ta võimeline tootma uusi naharakke. Seeläbi saab nahk muutuda elastsemaks, pinguldatumaks ning võimalik on kortsude tekke ennetamine. Samuti aitab hüaluroonhape siluda naha tekstuuri, muutes selle mõnusalt siidiseks ja ühtlasemaks. Tegemist on imelise ainega, mis annab nahale vajaliku toidu, aidates taastada naha nooruslikku välimust tõstes ka sügavamate kortsude põhjasid.

NIPP! Siinjuures rõhutab kosmeetik, et hüaluroonhappe tooteid on meie turul mitmeid, kuid paraku mitte kõik pakutavad tooted ei ole võrdselt efektiivsed. Lea Huuse annab väga olulise soovituse – valides hüaluroonhappe tooteid, on eriti oluline silmas pidada üht tähtsat detaili – selleks, et hüaluroonhape täidaks ootused, peab see olema ülimadala molekulmassiga. Seda vähemalt 1000 daltonit. Ainult siis saab toimuda mitte ainult naha pinna niisutamine, vaid tungimine ka naha sügavamatesse kihtidesse, andes soovitud aladele täite.

Madala molekulmassiga hüaluroonhappe toodetest viitab Lea Huuse Šveitsi apteegikosmeetika brändile Fillerina. Need tooted on unikaalsed just selle poolest, et nad sisaldavad 6 eri tüüpi väga madala molekulmassiga hüaluroonhappeid (1 000 – 2 000 000 daltonit) ja peptiide – lühikesed aminohapete järjestused, “info kandjad”, mis suudavad hüalurooni transportida naha kõige sügavamatesse kihtidesse. Kui tavaliselt tehakse selliseid protseduure kliinikutes, siis Fillerina toodetega saab seda teha ilma süstideta kodustes tingimustes.

2. Hüaluroonhape kaitseb Su nahka UV-kiirte eest

Kõik me teame, et päikesekiired kuivatavad nahka ja tekitavad enneaegset vananemist. Seda sellepärast, et päikese kahjulikud UV-kiired lagundavad meie naha oma hüaluroonhappe sisaldust, mis toob kaasa naha kuivust, nahakahjustusi – tulemuseks on peened jooned, kortsud ja ebaühtlane nahatoon. Hüaluroonhappega tooted aga kaitsevad su nahka päikese UV kiirte eest, hoides ära enneaegset vananemist ja/või pigmendilaikude tekkimist. Kosmeetik Lea Huuse toob välja veel Fillerina päevakreemi eripära, sest sellele on lisaks madalamolekulaarsetele hüaluroonhapetele lisatud ka SPF 15 päikesekaitsefaktor, mis on kindlasti vajalik terve aasta vältel. Tähele tuleks panna aga asjaolu, et kui siiski minnakse otsese päikese kätte, tuleks kasutada kõrgema SPF kaitsega tooteid.

3. Sinu nahk vajab individuaalset lähenemist. Erinevad vanuseastmed vajavad erineva tugevusega tooteid – maksimaalselt efektiivne viis vältimaks enneaegset vananemist

Teadliku ja kvaliteetse näohooldusega tuleks alustada võimalikult varakult, kuna juba 25-aastasena hakkab naha hüalurooni ja kollageeni tase langema. Selles vanuses on keha kasv peatunud ja me ei vaja kasvu jaoks enam nii palju hüaluroonhapet ja kollageeni. Seetõttu hakkab keha neid väga vajalikke aineid vähem tootma. Nahk hakkab kuivemaks muutuma ja tekkima hakkavad esimesed kortukesed. Ennetamine on alati lihtsam, kui tagajärgedega tegelemine, seetõttu on oluline lisada hüaluroonhappe tooted oma igapäevastesse ilurituaalidesse juba pärast 20 eluaastat.

NB! Eri vanuses on naha hüaluroonhappe lisavajadus erinev. Sellest lähtuvalt on Fillerina sarjas spetsiaalselt välja töötatud eri hüaluroonhappe kontsentratsiooniga tooted. Kui noor nahk suudab veel ise teatud koguses hüaluroonhapet toota ja vajab seda väärtuslikku ainet väiksemas koguses, siis on Fillerinal selleks olemas Tase 1 tooted tooted (vanus 20+). Kui oled 30+ vanuses võiksid kasutada Tase 2 tooteid, milles hüaluroonhappe osakaal on viidud suuremaks, andmaks selles vanuses nahale just õige koguse lisaainet. Vanema naha jaoks on spetsiaalselt välja töötatud Tase 3 tooted, milles hüaluroonhappe kontsentratsioon on kõige suurem ja mis on loodud juba küpsema naha vajadusi silmas pidades.

4. Aitab kaasa naha loomulikule kollageeni tootmisele

Hüaluroonhape toetab ja aitab kaasa naha peamise koostisosa, kollageeni tootmisele. Kollageeni ümbritsev hüaluroonhape toidab kollageeni osakesi piisava koguse veega, aitamaks neil kasvada ja uueneda. See kõik on vajalik naha tervise ja ilu heaks, kuna kollageen on üks naha peamisi ehitusmaterjale. Uuringutes on leitud, et mida kõrgem on nahas hüaluroonhapete ja kollageeni tase, seda vastupidavam on nahk kortsukeste tekkele.

Kosmeetik rõhutab, et kuna silmaümbruse nahk on me näol kõige õhem (0,33–0,36 mm, näo teistel aladel 1–1,6 mm) ja ka kõige altim kortsude tekkeks, vajab just see piirkond erilist tähelepanu. Väga efektiivne abivahend silmaümbruse nahale on Fillerina 932 Eyes and Eyelids jahutav, tõstev ja trimmiv silmaümbruste täitegeel, mis sisaldab lisaks 9 hüaluroonhappele ka 3 kollageeni ja 2 elastiini molekuli.

5. Vajalik igale nahatüübile. Kaitse vananemist kiirendavate keskkonnategurite ja saaste eest

Hüaluroonhape on harukordne ka selle poolest, et see aine mõjub hästi igale nahatüübile. Tihti arvatakse, et rasune nahk ei vaja niisutust. See ei ole aga tõsi. Kui näiteks rasune nahk ei saa piisavalt niisutust, siis hakkab see niiskuse tasakaalustamiseks tootma veelgi rohkem rasu. Hüaluroonhape annab nahale õige niiskustaseme ja nii peatatakse rasu ületootmine, mis omakorda vähendab pooride ummistumist ja vistrike teket.

Tänu oma antioksüdatiivsetele omadustele toimib hüaluroonhape justkui kilbina, kaitstes Su nahka vabade radikaalide nagu reostuse ja muude keskkonnaärrituste eest. Samuti aitab see vähendada põletikke, olles hea vahend naha rahustamiseks ja punetusest vabanemiseks. Tänu oma põletiku- ja bakterivastasele toimele aitab hüaluroonhape tõhusalt võidelda vistrikega, mistõttu kasutakse seda tihti ka akneravis.

Millised hüaluroonhappe tooted oleks kindlasti vaja oma ilurituaali lisada, et vananemist edasi lükata ja kaunist ning nooruslikku jumet nautida?

Näonaha põhjalikuks niisutamiseks ja kortsude tekke ennetamiseks või juba tekkinud kortsude silumiseks soovitabkosmeetik Lea Huuse näonahale teha taaskäivitus Fillerina dermakosmeetilise 14-päevase täiteaine komplektiga, mis tänu oma madalamolekulaarsetele hüaluroonhapetele suudab tungida sügavale nahka, toites ning pinguldades süvitsi. Samaaegselt täites kortsukesi, tõstes näokontuure ja põsesarnasid ning siludes ka kaelanahka. Kõike seda selleks, et saaksid tunda end enesekindla ja kaunina ja võimalikult kauaks säilitada oma naha nooruslikkus.

Et hüaluroonhappe täiteseerumi kuuri ja teiste Fillerina toodete kasutamise tulemused saaksid veelgi paremad soovitab Lea Huuse igapäevaselt puhastada nahka eriti õrnatoimelise Pre-Fillerina hüaluroonhappe ja sahharoosiestritega puhastuskreemiga, mis pakub nahale samaaegselt õrna koorimist, hüaluroonhappe pehmet niisutust ja pinguldust.

Näonaha õige puhastamine peaks ilurutiinis alati olema väga olulisel kohal, et eemaldada surnud naharakud ja ära hoida vistrike ja ummistunud pooride teket.

Silmad ja silmaümbruse nahk – Silmaümbruse nahk on kõige õhem, seega tuleks selle eest just erilist hoolt kanda – ütleb Huuse. Päike ja silmade pidev kissitamine tekitab enneaegseid kanavarbaid, millest hiljem vabaneda on juba oluliselt keerulisem.

Staazikas kosmeetik soovitab silmaümbuse naha hoolduseks enda ja paljude naiste lemmikut Fillerina 932 Eyes and Eyelids jahutava ja pinguldava efektiga silmageeli just tänu oma unikaalsele ja ülimalt efektiivsele kooslusele. Koosluses on:

9 hüaluroonhapet, mis tänu oma unikaalsele omadusele siduda vett, pakub intensiivset niisutust, täidab nahaaluseid kudesid ja seeläbi silub kortse ja peeneid jooni näopiirkonnas.

3 kollageeni, mis soodustab rakkude uuenemist ja vähendab kortsude tekkimise eest vastutavate näolihaste kokkutõmbumist. 3 kollageeni silmageelis annab tulemuseks pringima, nooruslikuma välimusega naha.

2 elastiini, mis on efektiivne vananemisvastane koostisosa, võimaldades nahka pinguldada ja sileneda. Elastiin on samuti aine, mida keha toodab vananedes vähem ning mille puudus organismis soodustab kortsude tekkimist ja naha lõtvumist.

Suvine näohooldus

Enneaegse vananemise vältimiseks ära pinguta üle näo päevitamisega! Eksperdid ütlevad, et 15 minutit päevas on piisav. Päiksekaitsefaktoriga kreem on aasta ringi MUST HAVE toode, eriti just suveperioodil. Selleks sobib suurepäraselt Fillerina SPF15 kaitsega päevakreem, mis toidab Su nahka sügavuti, vähendab väsimuse ja vananemise märke tänu oma 6 madalamolekulaarsele hüaluroonhappele ja antioksüdantsele E-vitamiinile. NB! Päikese kätte minnes ära unusta päiksekaitsekreemi.

Öösel aga turguta, uuenda ja täida oma nahka Fillerina rahustava öökreemiga, mille koostises on 6 eri molekulaarmassiga vett siduv hüaluroonhape, sheavõi, nisuiduõli koos kooriva salitsüülhappega ning magusa mandliõliga, roosipuu seemneõli ja antioksüdant E-vitamiin. Tulemuseks on sügavalt niisutatud, toidetud ja siledam nahk.

Huultehooldus

Kaunite huulte säilitamine võib samuti olla tõeline katsumus. Kui su huuled on muutunud kuivaks, koori neid õrna Pre-Fillerina koorijaga ja niisuta Fillerina LipVolume huuli volüümikamaks muutva seerumiga, mis tänu koostises olevatele 6 erineva suurusega hüaluroonhappe molekulidele tagab ka naha sügavamatesse kihtidesse sisenemise, ülitõhusa niisutuse ja huulte nahaaluste kudede täitmise. Saad “2 in 1” tulemuse – tõhusa niisutuse ja volüümikamad huuled.

Kui vajad nahaprobleemide puhul nõustamist või abi, oled alati oodatud külastama kosmeetik Lea Huuset Nova Beauty salongis (Endla 9, Tallinn, tel +372 5656 0249), kes alati aitab igale murele või probleemile parima lahenduse leida.

Kauni ja noorusliku näonaha saladus peitub alati juba noorena tehtud teadlikus näohooldustoodete valikus, ennetamises ning edaspidi juba õigetes ja kvaliteetsetes hoolitsustes.

Vaata lähemalt: www.labo.ee
Facebook: Fillerina Eesti
Instagram: filleria_eesti