Natalja, palun tutvustage end ja rääkige meile veidi endast. Miks olete valinud just selle eriala?

Olen iluspetsialist, täpsemalt trihholoog. Juba lapsest peale unistasin juuksuriametist. Mind on alati võlunud juuste ilu, aga tahtsin rohkem teada ka juuste füsioloogiast ja morfoloogiast. Õppisin Moskvas ja Peterburis. Õpin siiani, osaledes erinevatel seminaridel ja kongressidel. Teadus ei seisa paigal, vaid astub kiirel sammul edasi!

Trihholoog, on see uus eriala?

Jah. Trihholoog tegeleb juuste ja naha uurimisega. Trihholoogia ongi juuste uurimise teadus. Trihholoogia muutus eraldiseisvaks teadusharuks 1989. aasta novembris.

Saime teiega tuttavaks Crescina seminaril Padovas käesoleva aasta novembris. Siis tegi Сrescina alles esimesi samme Läti ja Leedu turul ning Teie abiga ka Eesti turul. Kuidas on lood praegu ja mis toode Сrescina täpsemalt on? Mida see toode teeb?

Ma ise olin preparaadist nimega Сrescina kuulnud juba varem. See preparaat on juba kogunud populaarsust paljudes riikides. Tahtsin kindlasti ise katsetada ja uurida seda Šveitsi preparaati, millel on üheksa patenti. Šveitsi nimi tekitab usaldust! Ja minu soov täituski. Kui mind ainsana kutsuti Eestist tutvuma selle tootega just sinna, kus seda toodetakse, olin väga õnnelik. Padovas sain vajalikke teadmisi selle toote kohta ja tutvusin huvitavate inimestega. Me moodustasime leedulaste, lätlaste ja eestlaste meeskonna. Alguses hakkasin sellega tööle ise. Hiljem oli seda juba saada paljudes kliinikutes, ilukeskustes ja apteekides. Toodet sai osta isegi parukaid müüvates poodides, et inimesed saaksid hakata oma probleemi lahendama mitte ainult paruka ostmise, vaid ka juuste ravimise ja taastamisega.

Teie õpingutest on möödas pea pool aastat. Kas saate jagada meiega oma klientide tulemusi?

Tulemused näitavad, et see unikaalse koostisega preparaat aitab jagu saada mitmest probleemist: blokeerib juuste väljalangemist, mõjutades tüvirakke, ning taastab juuste kasvamist. See aitab juuste väljalangemise varajase ja ka hilise staadiumi korral, kui välja on langenud juba päris palju juukseid.
Preparaadi peamised komponendid on kaks aminohapet – tsüsteiin ja lüsiin (juuksekeratiini peamised komponendid), spetsiaalne kasvufaktor, mida nimetatakse glükoproteeniks, tüvirakkude aktivaator, tsüklodekstriinid ja veresooni laiendavad toimeained (et toimeained tungiksid sügavamale) ning hoolduskomponendid.

Öeldakse, et usalda, aga kontrolli. Kuidas preparaadi mõju mõõta?

Enne kui klient hakkab kasutama preparaati, viime läbi peanaha ja juuste diagnostika. Arvutame välja juuksekarvade arvu ühes ruutsentimeetris, mõõdame juuste läbimõõtu, tuvastame väljalangemise staadiumi, valime individuaalse raviviisi ja pärast ravi kordame diagnostikat. Vaja on vaid kannatust ja kindlasti seda, et ravi viiakse lõpuni. Inimesed ootavad kiiret tulemust, kuid tegemist ei ole juuste ümberistutamisega, seetõttu vajab tulemuse saavutamine rohkem aega.

Kui palju aega on vaja?

Vähemalt pool aastat. Kõik sõltub probleemist.

Olete juba pool aastat preparaadiga ravinud. On Teil kliente, kelle ravi tulemusi saab mõõta?  Kas need tulemused toetavad usaldust selle toote vastu?

Jah, loomulikult on väga palju positiivseid tulemusi. Inimesed ostavad preparaati ja soovitavad seda teistelegi.

Kes on Teie kliendid? Kuidas te neid lühidalt iseloomustaksite. Kas juuste väljalangemise probleem on aktuaalne pigem meeste või naiste seas?

Kõik tahavad välja näha kenad, olla edukad ja ilusad, seetõttu on hakatud enam hoolitsema ka oma tervise eest. See teeb rõõmu! Konsultatsioonile tuleb aina rohkem ja rohkem noormehi. Meeste geneetiline kiilanemine (androgeenne alopeetsia) algab üsna vara (17.–20-aastasena). Esimesed tunnused on kiilanemine otsmiku, kiiruluu piirkonnas ja juuste hõrenemine pea pealt.

Kas kiilanemist saab vältida?

Loomulikult. Oluline on õigeaegselt tuvastada probleem. Kui kiilanemise põhjused on geneetilised, tuleb terve elu seda kontrolli all hoida, kasutades ravimipreparaate (blokaatoreid). See probleem on aktuaalsem meeste seas.

Kas Crescinast on siin abi?

Ma olen selles kindel. Preparaadi aktiivsed koostisosad on kapseldatud, seetõttu on neil pikaajaline mõju. Preparaadi kasutamise aeg on 2–4 kuud. Kui kuur saab läbi, toimib preparaat veel kaks kuud (tänu järkjärgulisele ja pikaaegsele aktiivsete ainete vabastamisele). See teeb kokku 6 kuud. Seejärel tuleb teha ravis vaheaeg. Meeste androgeense alopeetsia või naiste alopeetsia (pärast menopausi) korral tuleb kuuri korrata 1–2 korda aastas.
Meestele sobib selline katkestustega ravi paremini, sest neile ei ole vastuvõetav pidev preparaatide kasutamine. Enamik teisti preparaate tekitab meestele kõrvalmõjusid ja äratõuke efekti. Lõpetasid kasutamise ja kõik on jälle vanaviisi. Сrescinal ei ole kõrvalmõjusid ja äratõuke efekti!

Seega, mida varem inimene saab teada oma probleemist ja hakkab kasutama preparaati, seda parem?

Loomulikult. Kahjuks ei ole alati võimalik probleemi kohe märgata. Inimesed märkavad vaid juuste väljalangemist, aga hõrenemist panevad tähele palju hiljem, kuna juuste hõrenemise protsess kestab palju kauem. Toimub juuksefolliikulite hääbumine. Juuksekarv muutub aina õhemaks ja lõpuks jääb värvituks, nõrgaks ja väga õhukeseks.
Сrescina mõjutab juuste folliikulite tüvirakke ja annab juustele tagasi elujõu, kui staadium seda veel võimaldab.

Kiilanemise staadium?

Jah. Сrescina on loodud kasutamiseks varajases, keskmises või hilises staadiumis.
Võttes arvesse staadiumi, määratakse ka vastava kontsentratsiooniga preparaat. Lisaks on loodud erinevad preparaadid meestele ja naistele.

Väga huvitav. Kuid kuidas tavaline inimene sellest kasu saab? Ta ei saa ju ise määrata enda staadiumi.

Selleks tuleb pöörduda spetsialisti poole. Ise on sellest muidugi raske aru saada, kas sinu juuksed langevad välja ja hõrenevad, sest juuste teatav kadu on loomulik – pestes või kammides kaotame 80-100 juuksekarva. Tegemist on loomuliku uuenemisprotsessiga. Pead hõõrumist ei pea kartma – vastupidi, peanahka tuleb korralikult puhastada. Juuksefolliikuli otstes esinevad häired takistavad terve juukse kasvamist. Šampoon Crescina puhastab väga hästi peanahka ja toidab lisaks juuksesibulat. Šampooniga saab raviampullide mõju veelgi tõhusamaks muuta.

Kas ka juuksur saab kliendile seda toodet soovitada?

Saab. Kui ta on koolitatud seda tegema, siis miks ka mitte.

Rääkige palun ka sellest seadmest, millest räägiti koolitusel.

See on Mikrokamera LABO. Seda esitlesid Сrescina tootjad. Tegemist on trihholoogilise instrumendi trihhoskoobiga. See aitab tuvastada juuste arvu ühes ruutsentimeetris, juuste tiheduse, läbimõõdu, peanaha, juuksetüve seisundi jne. Tootjad kannavad hoolt tarbijate eest, neile on kõige tähtsam aidata klienti ja valida sobiv preparaat. Kogu maailmas müüakse Сrescinat apteekides. Hästi koolitatud farmatseudid teostavad ise juuste diagnostikat ja määravad ravi preparaadiga. Balti riikide apteekides on tasuta teenus – juuste ja peanaha diagnostika. Trihholoogid tuvastavad probleemi ja aitavad valida vajalikud Crescina preparaadid. Kui nad näevad väga tõsist probleemi, saadavad nad patsiendi arsti juurde uuringutele.

Kui aga naine lihtsalt soovib, et tema juuksed oleksid tihedamad ja ilusamad, kas ka siis võib kasutada preparaati Crescina?

Loomulikult. Mina soovitaksin preparaati kõigile naistele, kel on ilusad juuksed või kes soovivad parandada juuste olukorda. Enamik meist ju värvib juukseid ja kasutab fööni, seega halveneb ka juuste kvaliteet. Seetõttu on väga hea kord aastas viia läbi ravikuur preparaadiga Сrescina HFSC (10) 200. Me ju võtame vitamiine, kui tahame tugevdada juukseid, siin on aga tegemist vitamiinide ja toitainetega juuksesibulatele. Ampullide aktiivsed koostisosad stimuleerivad keratiini tootmist. Juuksed hakkavad läikima, on paksud ja kasvavad kiiremini.

Just tahtsingi küsida, kas preparaat toimib ka värvitud juustel.

Loomulikult. Värvides juukseid, me lõhume keratiini. Juuksed muutuvad kuivaks ja murduvad. Maskid ja keratiiniga palsamid annavad vaid ajutise efekti. Keratiiniprotseduurid, mida reklaamitakse palju, on vaid keemia. Need tekitavad ajutise juuste silumise efekti: juuksed on mõnda aega siledad, läikivad, hiljem aga hakkavad murduma, muutuvad kuivaks, otsad hakkavad katki minema. Crescina aga toidab ja toidab juuksekarva seest (stimuleerib keratiini tootmist).

Kas soovitate preparaati kasutada enne juuste värvimist või mõne keemilise protseduuri tegemist või pärast seda?

Pärast. Alguses rikume, siis hakkame ravima. Juuste värvimisest on raske loobuda. Kui värv on kvaliteetne ja juuksur oma ala asjatundja, pole vaja karta. Preparaate Crescina annab teie juustele veelgi ilu juurde.

Kas soovitate kasutada preparaati Crescina naistel ka pärast sünnitust?

Jah. Raseduse ajal see ei ole vajalik, sest juuksed ei lange siis välja, kuna raseduse ajal suureneb naissuguhormoonide arv. Pärast sünnitust aga oleks vaja turgutust. Hästi sobib selleks Crescina Anti-Hair Loss (10+10).  Heledad ampullid mõjutavad hästi folliikulit ja pikendavad juukse eluiga, merevaiguvärvi ampullid tugevdavad aga juuksesibulat. Lisaks sobivad Сrescina Anti-Hair Loss (10+10) ampullid ka siis, kui juuksed langevad välja stressist, raua puudusest, kui on vereringega seotud häireid, dieedijärgselt, pärast operatsioone jne.

Kas preparaat Crescina võib kuidagi olla ka kahjulik?

Ei. Kuid on teatud seisundeid, mille korral on parem saata klient kohe arsti juurde, näiteks kui ta põeb autoimmuunseid või teisi peanaha haigusi.

Kes on siis kokkuvõtvalt klient, kes võiks kasutada Crescinat? Meie ajakirja, kus avaldatakse kosmetoloogia- ja esteetikateemalisi artikleid, loevad ka juuksurid. Neil on palju eri vanuses ja mõlemast soost kliente.  Kas sain õigesti aru, et Crescina on soovitatav neile, kes värvivad juukseid keemiliste värvidega. Kas preparaat toimib hästi ka pärast keratiiniga tehtud protseduure ja pärast igasuguste keemiliste ainete mõju juustele?

Crescina on unikaalne preparaat, mis on loodud, tuginedes pikaaegsetele uuringutele maksimaalsete tulemuste saavutamiseks ja enamiku juukseprobleemide lahendamiseks. Sari koosneb: Сrescina Anti-Hair Loss (kompleksravi) ampullid, mis peatavad juuste väljalangemise ja taastavad juukseid; Сrescina Re-Growth ampullid hõredate juuste taastamiseks ja šampoonid (puhastava ja tugevdava toimega).  On erinevate valemitega preparaate meestele ja naistele. Lisaks erinevad preparaadid ka kontsentratsiooni järgi (200–500–1300).   Järeldus: Сrescina annab palju võimalusi juustega seotud probleemide lahendamiseks!

Kas sünnitanud naised võivad kohe hakata kasutama preparaati või peaks veidi ootama? Kas on mingeid vastunäidustusi?

Ei, mingeid vastunäidustusi ei ole. Preparaati võib kasutada imetamise ajal, kuna see ei sisalda mingeid kahjulikke komponente ja mõjutab vaid juuksefolliikulit.

Kas see tähendab, et sünnitusmajast väljud imiku ja Crescinaga?

Jah. See ennetab psühholoogilise probleeme. Noored emad reageerivad väga tundlikult sünnijärgsele juuste väljalangemisele. Tekib stress. Sellel imelisel perioodil on väga oluline ema ja lapse sisemine tasakaal.

Miks Teile meeldib töötada just Crescinaga? Teie käsutuses on ju lai preparaatide valik, aga olete valinud just selle.

Mul on usaldus tootja vastu, silmaga nähtavad tulemused, ja, kõige olulisem, klientide tänu.

Preparaat Crescina ei ole siis mingil moel kellelegi vastunäidustatud?

Nii see on, selle preparaadiga ei saa kedagi kahjustada. Seetõttu ei ole ka mingeid kasutuspiiranguid. Kuid kui juuksefolliikulid on täielikult atrofeerunud, siis sel juhul preparaat ei toimi. Crescina toimib, kui juuksed langevad välja ja hõrenevad füsioloogilistel, mitte patoloogilistel põhjustel.

Tänan vestluse eest, Natalja.